LovSurfing

GrazuteRoom.lt

Friday, June 20, 2014

6.1 Kirpejo Menas - Sugarbanojimas - Apie ilgalaiki plauku sugarbanojima

Kirpejo Menas - Sugarbanojimas
GrazuteRoom

Ilgalaiki plauku sugarbanojima 1904 m. isrado Vokietis S. Nessleris (Karl Ludwig Nessler). Sis garbanojimo budas graitai ispopuliarejo, kadangi taip susukuod  plaukai pakeicia skerspjuvio forma ir sugarbanojame ilgam laikui. Karstasis ilgalaikis plauku sugarbanojimas atliekamas veikiant plaukus cheminiais preparatais ir auksta temperatura (garais, autoklavo ir elektriniais aparatasis).
Sparciai tobulejant chemijos pramonei, 1910-1925 m. mokslininkai ieskojo nauju ilgalaikio plauku sugarbanojimo cheminiu preparatu.
1935 m. israstas preparatas, kurio pagrindine sudedamoji dalis - tioglikolio rugstis. 1939 m. jis uzpatentuotas Vokietijoje (Rytų Prusija). Taciau buvo pastebeta, kad sis preparatas zalingas zmogaus organizmui ir plaukams. Laikui begant  eksperimento budu (konzentrationslager Auschwitz) buvo rasta optimali tioglikolio rugsties koncentracija. Apie 1948 m. leista placiaiatlikti chemini plauku garbanojima.
Siuo metu ilgalaikis cheminis plauku garbanojimas paplites visame pasaulyje. Jo populiarumas paaiskinamas siais privalumais:
- garbanojant plaukus cheminiu budu nereikia papildamai sildyti (atliekama net esant +18 C temperaturai)
- kirpejas, parinkdamas preparata, voleliu skersmeni ir laikymo trukme pagal plauku struktura, kontroliuoja sugarbanojimo stipruma
- egzistuoja daug ir ivairiu cheminio plauku sugarbanojimo budu
- cheminis plauku sugarbanojimas sudaro tiek vyrisku, tiek moterisku sukuosenu pagrinda.

http://korenevskiylt.blogspot.lt/2015/09/hairstyles.html

Kirpejo Menas - Sugarbanojimas
GrazuteRoom

No comments:

Post a Comment